İptal ve Cayma Hakkı

İptal ve Cayma Hakkı

ALICI, SATICI'ya ait www.sosyalgaraj.net alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu eğitim hizmetinin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Sözleşme konusu eğitim, ALICI ile SATICININ telefon ya da elektronik ortamda karşılıklı anlaşmasının ardından ALICI'ya tanımlanır. ALICI'ya Kullanıcı adı ve şifresi SMS ve Mail olarak SATICI tarafından gönderilir. ALICI giriş yaparak Sözleşmesini onaylar.

27 Kasım 2014 Perşembe günü 29188 sayı numarası ile Resmi Gazete'de yayımlanan Mesafeli Satış Sözleşmesine ilişkin düzenleme gereği Cayma Hakkı istisnaları aşağıdaki gibidir.

Cayma hakkının istisnaları

Taraflarca aksi kararlaştırılmadıkça, kullanıcı aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.
Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.

Yukarıdaki maddelerden ötürü ALICI sözleşmesini onayladıktan sonra İPTAL ve CAYMA hakkını kullanamaz.

 

Sosyal Garaj Dünya'nın Tüm Seslerine ve Renklerine Açıktır

Tüm Soru Görüş ve Önerileriniz İçin Bize Ulaşabilirsiniz.
Bize Ulaşın