Sosyal Garaj sitesinde eğitim düzenleyebilmek için özgeçmişinizi ve düzenlemek istediğiniz eğitim programını bilgi@sosyalgaraj.net adresine göndermeniz gerekir. Sonrasında Danışma Kurulumuzla yapacağımız değerlendirmenin ardından ekibimizin yönlendirmeleriyle eğitim düzenleyebilirsiniz.

Sosyal Garaj sitesinde dernek, vakıf, sosyal girişim, kooperatif, dayanışma ekonomileri, vb. sivil toplum ve alternatif ekonomi modelleri ile ilgili her türlü eğitim programı düzenlenmektedir. 

Sosyal Garaj sitesinde verilen eğitimler sonucunda eğitimin türüne veya eğitim düzenleyen kişinin/kurumun önceliklerine göre sertifika almanız mümkündür. Verilen sertifikalar e-devlet üzerinden sorgulanabilir. 

Sosyal Garaj'ın sitesi Öğrenme Yönetim Platformu (Learning Management Platform-LMS) olarak isimlendirilen bir altyapıya sahiptir. Bu altyapıda yoklama alma, sınav düzenleme, ödev atama, kitap ve not yükleme, videoların izlenmesi, sertifika verilmesi, vb. tüm detaylar bulunmaktadır. Eğitim düzenleyen kişi  veya kurum tarafından tüm bu süreçler katılımcılara tanımlanmaktadır. 

Sosyal Garaj sitesinde eğitim veren kişi ve kurumlar, uygun görmeleri durumunda ders katılımcılarına mentorluk ve yönlendirme desteğinde bulunabilmektedir. Gerekli durumlarda Sosyal Garaj öncüleri tarafından da mentorluk/yönlendirme desteğinde bulunulmaktadır.

Sosyal Garaj sitesindeki eğitimleri kurumlar da alabilmektedir. 

Evet. Sosyal Garaj, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir uzaktan öğretim kurumudur.

Eşzamanlı (senkron) Eğitimler: Canlı yayın eğitimleridir. Önceden hazırlanmış herhangi bir video prodüksiyon bulunmamaktadır. 

Eşzamanlı (senkron) ve Eşzamansız (asenkron) Eğitimler: Eğitimin ortalama %15'inin canlı yayın, %85'inin ise önceden video kurgusu yapılmış şekilde cansız yayınla eğitim programı türüdür. Bu tarz programlarda eğitmen, ilk ve son derse veya program başında belirlenen takvim doğrultusunda hangi derslere girecekse ona karar vermekte ve duyurmaktadır.

Eşzamansız (asenkron) Eğitimler: Tamamen önceden kurgulanmış  ve çekimi yapılmış videoların olduğu eğitim türüdür. 

Sosyal Garaj sitesi her üç tür eğitim modeline uygun teknik altyapıya sahiptir.

Sosyal Garaj sitesi üzerinden sivil toplum ve sosyal fayda konularına ilişkin atölye düzenlemek mümkündür.

Sosyal işletme olarak yapılanan Sosyal Garaj,

***Sosyal Garaj Sosyal Sorunlara Yenilikçi Çözümler Derneği olarak Ankar'da yerleşik bir dernektir.

***Sosyal Garaj Eğitim, Bilişim, Sosyal İnovasyon, Proje ve Reklam Ltd. Şti olarak limited şirkettir. 

***Sosyal Garaj aynı zamanda MEB'e bağlı uzaktan öğretim kurumudur.

***Sosyal Garaj elde ettiği tüm geliri, sosyal sorunların çözümünde gençleri aktif birer öncü olarak konumlandırmak için kullanır.

Video çekimleri eğer stüdyoya girilirse ve kurgu yapılırsa oldukça maliyetli süreçlerdir. Eğitimi herkes için erişilebilir kılmak için belirlediğimiz yaklaşımla video çekimlerini bilgisayarınız ve telefonunuz üzerinden vereceğimiz yönergelerle yaptırıp o videolarımıza yapacağımız küçük kurguların arkasından sitemize yüklüyoruz. Böylece uzaktan eğitimleri herkes için en uygun maliyetle erişilebilir kılıyoruz.

Bazı eğitmenlerimiz ise kendileri stüdyoya girmek isteyebiliyor. Bu durumda, İstanbul ve Ankara'daki anlaşmalı stüdyolarımızda eğitimleri stüdyo ortamında çekebiliyoruz.

 

Dijitaldeki eğitimler yüzyüze eğitimlerden biraz farklı. Bunun için hazırladığımız Sosyal Garaj Öğrenme Tasarımı Kılavuzunu eğitim vermek isteyen kişilerle paylaşıyoruz. Bu kılavuza göre hazırlanan eğitimler oldukça iyi sonuçlar veriyor.

Mikro hibeler, kısa vadeli bir topluluk projesi için bir bireye veya kuruluşa verilen küçük ölçekli, geri ödemesiz bir kerelik desteklerdir. Mikro hibelerdeki amaç yenilikçi ve toplumsal pozitif dönüşüme katkı sağlayacak çalışmaları desteklemektir. 

Sosyal Garaj Stratejik Planı (2022-24) doğrultusunda ülkemizde gençlik katılımının önemli bir sorun olduğu, gençlerin genel olarak edilgen bir şekilde ele alındığı, gençlerin enerjisinin uygun bir şekilde kullanılabilmesi için eğitim, akran mentorluğu, proje yazımı ve uygulamasının iç içe geçtiği programlara ihtiyaç bulunduğu hususları ele alınmıştır. 

Sosyal Garaj'ın mikro hibe stratejisi başta 18-26 yaş arası gençlik kulüplerine kurumsal sosyal sorumluluk veya kitle fonlama çalışmaları kapsamında kaliteli içerikler halinde eğitimler vermek, eğitimlerin sonrasında uygulama ile pekiştirmek amacıyla mikro hibe programları düzenlemektir. 

Mikro hibe programlarının tasarlanmasına ilişkin gerekli çalışmalar yapılmış olup halen yazılım ve diğer gerekliliklere ilişkin çalışmalar devam etmektedir. Mikro Hibe Programlarının 2024 yılında başlaması planlanmaktadır.

Sosyal Garaj Dünya'nın Tüm Seslerine ve Renklerine Açıktır

Tüm Soru Görüş ve Önerileriniz İçin Bize Ulaşabilirsiniz.
Bize Ulaşın