Ticaret Eğitimleri

Dış Ticaret Bankacılığı Eğitimi

Dış Ticaret Bankacılığı alanında uzun yıllar deneyime sahip BAZ Girişim Dış Ticaret Bankacılığı Danışmanı Şeyda ATAOĞLU tarafından verilen Dış Ticaret Bankacılığı Eğitimi, uluslararası ticarette finansal işlemlerin nasıl yönetileceğini öğrenmek isteyen girişimciler, KOBİ'ler ve bankacılık profesyonelleri için özel olarak tasarlanmış bir programdır. Bu eğitim, bankacılıkta dış ticaret işlemlerinin temellerinden başlayarak, akreditifler başta olmak üzere tüm ödeme yöntemlerini, hukuki ve teknolojik gelişmelerin ışığında güncel uygulamalar da dahil geniş bir yelpazede; sözleşmeler ve Incotrems (teslim şekilleri) uygulamalarını da kapsayan, sürecin bir bütün halinde sunulduğu bir müfredat sunar.

0.0 0 Yorum

Kurs Hakkında

Dış Ticaret Bankacılığı Eğitimi Hakkında

Dış Ticaret Bankacılığı Eğitimi, uluslararası ticarette finansal işlemlerin nasıl yönetileceğini öğrenmek isteyen girişimciler, KOBİ'ler ve bankacılık profesyonelleri için özel olarak tasarlanmış bir programdır. Bu eğitim, bankacılıkta dış ticaret işlemlerinin temellerinden başlayarak, akreditifler başta olmak üzere tüm ödeme yöntemlerini, hukuki ve teknolojik gelişmelerin ışığında güncel uygulamalar da dahil geniş bir yelpazede; sözleşmeler ve Incoterms (teslim şekilleri) uygulamalarını da kapsayan, sürecin bir bütün halinde sunulduğu bir müfredat sunar. 

Eğitimden Ne Kazanacaksınız?

---Bankacılıkta Dış Ticaret İşlemleri: Bankacılık sektöründeki dış ticaret işlemlerinin nasıl yürütüldüğünü öğrenecek ve ödeme yöntemleri konusunda derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız. Akreditif başta olmak üzere, çeşitli ödeme yöntemlerinin avantajları, riskleri ve uygulama koşulları üzerinde durulacak.

---Sözleşmeler: Uluslararası ticarette sözleşmelerin önemini anlayacak, proforma fatura ve sözleşmelerin ele alınması ile nasıl hazırlanılması gerektiğini öğreneceksiniz. Sözleşmeler olmadan dış ticaretin tam anlamıyla gerçekleşemeyeceğinin altı çizilecek.

---Incoterms (Teslim Şekilleri): Incoterms'in ne olduğu, teslim şekilleri ve bunların uluslararası ticaretteki önemi detaylı bir şekilde işlenecek. Eğitim, Incoterms'in ödeme yöntemleri ve sözleşmelerle olan sıkı ilişkisini vurgulayarak, bu üç önemli konunun birlikte ele alınması gerektiğini belirtecek.

Eğitim Nasıl İşliyor?

Program, katılımcıların mesleki gelişim ihtiyaçlarına göre esnek bir yapıda hazırlanmıştır. Senkron ve asenkron öğrenme yöntemleriyle donatılmış olan eğitim, canlı dersler ve interaktif video içerikleri aracılığıyla zengin bir öğrenme deneyimi sunar. Kuramsal bilgilerin yanı sıra, gerçek hayattan örnekler ve vaka çalışmalarıyla desteklenen bu eğitim, katılımcılara uygulamalı bir öğrenme fırsatı sağlar.

Sertifika Veriliyor mu?

Evet, eğitimi başarıyla tamamlayan her katılımcıya, alandaki uzmanlık ve bilgi birikimini kanıtlayan, e-Devlet üzerinden sorgulanabilir bir sertifika sunulmaktadır.

Kimler Katılabilir?

Dış ticaret bankacılığı konusunda bilgi sahibi olmak isteyen herkes bu eğitime katılabilir. Özellikle, uluslararası pazarlarda etkin bir şekilde finansal işlemleri yönetmek, ödeme risklerini minimize etmek ve ticari sözleşmelerin önemini kavramak isteyen girişimciler, KOBİ'ler ve bankacılık sektörü çalışanları için idealdir.

Bu eğitim, BAZ Girişim İhracat Danışmanlık Ajansı tarafından Sosyal Garaj Burs Fonu yararına düzenlenmektedir. Daha fazla bilgi için www.bazgirisim.com sitesini inceleyebilirsiniz.

Neler Öğreneceğim

 • Bankacılıkta Dış Ticaret İşlemleri: Bankacılık sektöründeki dış ticaret işlemlerinin nasıl yürütüldüğünü öğrenecek ve ödeme yöntemleri konusunda derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız. Akreditif başta olmak üzere, çeşitli ödeme yöntemlerinin avantajları, riskleri ve uygulama koşulları üzerinde durulacak.
 • Sözleşmeler: Uluslararası ticarette sözleşmelerin önemini anlayacak, proforma fatura ve sözleşmelerin ele alınması ile nasıl hazırlanılması gerektiğini öğreneceksiniz. Sözleşmeler olmadan dış ticaretin tam anlamıyla gerçekleşemeyeceğinin altı çizilecek.
 • Incoterms (Teslim Şekilleri): Incoterms'in ne olduğu, teslim şekilleri ve bunların uluslararası ticaretteki önemi detaylı bir şekilde işlenecek. Eğitim, Incoterms'in ödeme yöntemleri ve sözleşmelerle olan sıkı ilişkisini vurgulayarak, bu üç önemli konunun birlikte ele alınması gerektiğini belirtecek.

Gereksinimler

 • Kimlik Fotokopisi

Kurs İçeriği

 • Bankacılık sektöründeki dış ticaret işlemlerinin nasıl yürütüldüğünü öğrenecek ve ödeme yöntemleri konusunda derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız. Akreditif başta olmak üzere
 • çeşitli ödeme yöntemlerinin avantajları
 • riskleri ve uygulama koşulları üzerinde durulacak.
 • Uluslararası ticarette sözleşmelerin önemini anlayacak
 • proforma fatura ve sözleşmelerin ele alınması ile nasıl hazırlanılması gerektiğini öğreneceksiniz. Sözleşmeler olmadan dış ticaretin tam anlamıyla gerçekleşemeyeceğinin altı çizilecek.
 • Incoterms'in ne olduğu
 • teslim şekilleri ve bunların uluslararası ticaretteki önemi detaylı bir şekilde işlenecek. Eğitim
 • Incoterms'in ödeme yöntemleri ve sözleşmelerle olan sıkı ilişkisini vurgulayarak
 • bu üç önemli konunun birlikte ele alınması gerektiğini belirtecek.
Bu Kurs eğitim uzmanlarımız tarafından verilmektedir.
0.0
5 Yıldız (0) 0%
4 Yıldız (0) 0%
3 Yıldız (0) 0%
2 Yıldız (0) 0%
1 Yıldız (0) 0%

Yorum Ekle

Demo Video
Kurs Fiyatı

₺ 4250

Peşin fiyatına kredi kartına 6 taksit imkânı.

Kurs Özellikleri
 • Kontejan: Var
 • Eğitim Süreci: Online Videolar ve Canlı Eğitimler
 • Eğitim Puanı: 100/94
 • Sınav Başarı Oranı: %94
SİZİ ARAYALIM

Sosyal Garaj Dünya'nın Tüm Seslerine ve Renklerine Açıktır

Tüm Soru Görüş ve Önerileriniz İçin Bize Ulaşabilirsiniz.
Bize Ulaşın