LMS Altyapısı Sağlama

Öğrenme Yönetim Sistemi (Learning Management System-LMS) Nedir?

LMS, yani İngilizce açılımıyla “Learning Management System”, e-öğrenme süreçlerinin daha verimli ve etkili bir şekilde yönetilmesi için oluşturulmuş açık veya kapalı kaynak kodlu yazılımlardır. Türkçe'ye “Öğrenme Yönetim Sistemi” olarak çevirilse de çoğunlukla Ingilizce kısaltması olan LMS kullanılmaktadır.

Öğrenme Yönetim Sistemleri STK'lar İçin Neden Önemli?

Sosyal Garaj Stratejik Planı (2022-24) doğrultusunda STK'ların verdikleri eğitimlere ilişkin eksikliklerden birisi STK’ların Öğrenme Yönetim Sistemi (LMS) altyapılarına erişmede karşılaşılmaktadır. Dünyada açık veya kapalı kaynak kodlu birçok LMS programı bulunmaktadır. STK’lar için LMS programı almak, güncellemelerini sağlamak ve yönetmek oldukça maliyetli süreçler olmaktadır.

Bu noktada, Sosyal Garaj olarak alan uzmanlarının ve sivil toplum örgütlerinin tüm eğitimlerini tek bir platformda sunmayı ve öğrenme yönetim sistemleri alanında sivil toplum örgütlerinin en önemli çözüm ortağı olmayı düşlüyoruz.

Altyapımızda Neler Var?

Canlı yayın yapma, daha önceden kaydedilmiş videoları sisteme koyma, yoklama, sınav, ödev, katılımcıların videoları nerede izleyip bıraktığını görme gibi çok detaylı hizmetler bulunmakta.

Bu Hizmetleri STK'lara Nasıl Sağlıyoruz?

1. Sosyal Garaj Sitesi Üzerinden Eğitimleri Yükleme (Mini Paket/Aylık 15 Dolar+KDV)

Sosyal Garaj'ın halihazır altyapısı üzerinden STK'lar veya alan uzmanları gönüllü oryantasyon programlarını veya diğer eğitimlerini ücretli veya ücretsiz olarak sisteme yükleyebilir. Ücretli eğitim satışlarını Sosyal Garaj koordine eder, elde edilen gelirin vergi dışındaki kısmı Sosyal Garaj ve İlgili Kurumla/eğitmenle bölüşülür. (Fiyat her 10 GB içindir. 50 Kişiye kadar canlı yayın altyapısı ve video sitesi üyelik giderleri Sosyal Garaj tarafından üstlenilir.)

2. Sosyal Garaj Sitesinde Alt Alan Adıyla Hesap Oluşturma (Medium Paket/Aylık 75 Dolar+KDV)

stkadi.sosyalgaraj.net uzantısıyla Sosyal Garaj Öğrenme Yönetim Sisteminin aynısı STK'nıza veya sosyal girişiminize özel oluşturulur. (Canlı yayın altyapısı ve video sitesi üyeliği tarafınızca üstlenilecektir.)

3. STK'lara Öğrenme Yönetim Sistemi Yazılımları Kurma (Maxi Paket/6.000 Dolar + KDV Kurulum Bedeli, aylık 75 Dolar + KDV Teknik Servis Bedeli)

STK'lara halihazırdaki Sosyal Garaj Öğrenme Yönetim Sistemini kendi ihtiyaçları doğrultusunda STK'nın istediği alan adına kurup teknik servisini sağlıyoruz. (Canlı yayın altyapısı ve video sitesi üyeliği tarafınızca üstlenilecektir.)

Tüm bu paketlerde halihazırda sitede bulunan eğitimler karşılıklı yapılacak anlaşma kapsamında ilgili STK'lara tanımlanabilmektedir.

Sosyal Garaj Dünya'nın Tüm Seslerine ve Renklerine Açıktır

Tüm Soru Görüş ve Önerileriniz İçin Bize Ulaşabilirsiniz.
Bize Ulaşın